Jakie rolety wybrać do pokoju dziecka?

Pokój dziecięcy to szczególne miejsce, które musi być gwarancją bezpieczeństwa i maksymalnego komfortu dla swojego małego lokatora. W związku z potrzebą snu w ciągu dnia, czy różnymi porami zasypiania, kluczową rolę w aranżacji dziecięcego pokoju odgrywa wybór rolet. Ogromna ilość różnorodnych produktów na rynku sprawia, że rodzice stają przed trudnym wyborem właściwego modelu rolet dla swojej pociechy. Na jakie typy warto postawić? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Roleta „dzień- noc”

Model rolet „dzień- noc” wydaje się jedną z najbardziej korzystnych opcji do pokoju naszego Malucha. Oprócz tego, że doskonale spełniają swoją rolę, to dodatkowo wyjątkowo nowocześnie i atrakcyjnie się prezentują, wpasowując się w cały wystrój. Ich cechą charakterystyczną są pasy z materiału, dzięki którym niezwykle precyzyjnie możemy dostosować natężenie wpadającego do wnętrza światła. Rolka z naprzemiennym materiałem sprawia, że przy ich użyciu możemy dozować ilość wpadającego światła podczas dnia, jak również jego całkowitą izolację o każdej porze dnia czy nocy. To sprawia, że rolety tego typu pozwalają na stworzenie idealnych warunków do nauki, zabawy, a także snu, o dowolnie wybranej porze.

Rolety zaciemniające

Jeśli urządzamy pokój noworodka czy niemowlaka, warto wybrać rolety zaciemniające. Ten model pozwala na zaspokojenie potrzeb dzieci, które wrażliwe są nawet na każdą, najmniejszą ilość światła, która zakłóca ich błogi i spokojny sen. Całkowite zaciemnienie chroni pokoje naszych dzieci przed promieniowaniem słonecznym o każdy porze dnia, dodatkowo zapewniając ochronę przed ich nagrzewaniem, co ma niebagatelne znacznie zwłaszcza w najbardziej upalnym okresie roku. 

Plisy w dziecięcym oknie

Trzecią najbardziej polecaną opcją w wyborze rolet do pokoju dziecięcego są plisy. To jedne z najbardziej praktycznych rozwiązań, które pozwalają na doskonałe dopasowanie do indywidualnych potrzeb bez względu na porę. Co ważne, można zasłaniać nimi górę bądź dół okna, dzięki czemu przy ich użyciu regulujemy temperaturę panującą w pokoju dziecka oraz chronimy jego łóżeczko, biurko czy inne strategiczne punkty przed uporczywym promieniowaniem słonecznym. Oprócz funkcjonalności są także modelami bardzo designerskimi. Różnorodne kolory pozwalają na doskonałe dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia wnętrz naszego dziecka.

Wybierz doskonały model rolet do pokoju swojego dziecka i stwórz dla niego przestrzeń idealną. Przekonaj się osobiście, jakie to proste.